8 практичних порад, як законно менше платити за опалення та інші комунальні послуги? (частина 2)

5. Встановити двох тарифний електричний лічильник (заощадить від 7 до 15%). Прання та миття посуду можна перенести на нічний період, так як нічний тариф діє з 23-00 до 7-ої раку. Також вночі можна гріти воду у бойлері для побутових потреб, а також накопичувати теплову енергію у буферній ємкості. Погодити з обленерго електричне зимове опалення. На сьогоднішній день для тих будинків, які відмовляються від газового опалення діє спеціальний тариф на опалення електрикою, який складає 0,71 копійка. На протязі опалювального періоду з 15 жовтня по 15 квітня надається пільгових 3600 кВт*год, за вищевказаним тарифом.

6. Переобладнати систему опалення з радіаторної перейти на теплу підлогу. Звичайно ця порада, більше стосується тих хто лише на початковому етапі монтування системи опалення або проводить капітальний ремонт. Навряд люди, які тільки закінчили ремонт будуть знімати радіатори та почнуть монтувати нову сучасну підлогу. Але ця порада не безпідставна, так як вона може зекономити від 6 до 15%, завдяки тому, що водяна тепла підлога працює в іншому температурному режимі аніж радіаторна система, а також через інший процес опалення, який відбувається за рахунок випромінювання. Радіаторна система передбачає конвекційний процес.

7. Облаштувати систему вентиляції з рекуперацією. Чому це насправді важливо? По-перше, утеплюючи власні будинки ми їх як би герметизуємо, тобто не відбувається природній повітрообмін між внутрішнім середовищем та зовнішнім. По-друге, провітрюючи власні оселі за допомогою відкритих вікон, ми втрачаємо дорогоцінне тепло від 30-50%, яке нам необхідно навпаки економити. По-третє, застосування систем вентиляції з рекуперацією дозволяє повернути назад в оселю до 90% відведеного тепла назовні.

8. Замінити застарілі опалювальні пристрої на більш нові, чи більш економічні. Дана порада мабуть найефективніша так як може зменшити платежі за опалення та гарячу воду в 2 – 4 рази. Це стосується всіх приладів: газові класичні котли можна замінити на більш сучасні конденсаційні з ККД до 108%, старі твердопаливні котли, як мінімум можна модернізувати встановивши буферну ємність, що дасть приріст ККД до 70-80%. Для більш рішучих моя порада купувати теплові насоси в ТМ Природна Енергія з коефіцієнтом перетворення електричної енергії в теплову від 3-х до 6. Тобто цей пристрій споживає 1 кВт теплової енергії, а віддає в систему опалення від 3-х кВт в залежності від температури джерела енергії та температурного режиму.

Більш детальну інформацію про підбір обладнання ви можете дізнатися на сайті n-energy.com.ua або зателефонувавши за нижче вказаними телефонами.

 

ТМ Природна Енергія
Максим Брозінський
(067) 401 83 65
(044) 232 38 85