8 практичних порад, як законно менше платити за опалення та інші комунальні послуги? (частина 1)

  1. Зменшити температуру приміщення на 1-2 градуси, якщо у вас керована система опалення. Тобто у вас автономна система опалення в квартирі чи в будинку. Багато хто скаже, - «теж мені розумник!» На що я приберіг відповідь таку: а) зменшення температури на 1 °С дає економію до 6%, б) дитячій лікар Комаровський радить температуру для дитячої кімнати 18-19 °С, 3) але ми українці не тільки не ощадливі, та ще нерозсудливо ставимось до свого здоров’я, статистика говорить, що середня температура в українських домівках навіть у ночі 20,2 °С. В той же час англійці в ночі підтримують температуру – 15,2 °С, голландці – 16,4 °С, румуни – 18,3 °С.

 

2. Встановити на батареї терморегулятори механічні, а краще автоматичні. Це дасть змогу економити від 10 до 15 відсотків. В приміщеннях в яких ви зрідка буваєте, або тимчасово не користуєтесь можна також понизити температуру тим самим зменшивши споживання енергоресурсів та палива.

 

3. Встановити автоматичні регулятори температури, які керують опалювальними котлами. Їх принцип побудований на відслідковуванні зовнішньої температури, та температури в приміщенні. Новітні розробки можуть враховувати присутність людини у будинку. програмуватись по годинам по добовим періодам. Наприклад: ви від’їжджаєте на роботу, а діти ідуть у школу автоматичний терморегулятор самостійно зменшить температуру в приміщенні, а в заданий час або за вашого наближення до будинку почне збільшувати температуру аби створити вам комфортну атмосферу. Ви лягаєте спати терморегулятор зменшує температуру у приміщеннях, а під ранок з 4-ої або з 5-ої години починає піднімати температуру. Цей пристрій дасть додатково 15-20 відсотків економії у бюджет сім’ї.

 

4. Утеплити будинок та замінити вікна. За правильних умов гарантовано від 20 до 30% економії. Насправді, це дуже тішить, що ми почали утеплювати наші домівки, але як, дуже часто буває в Україні, цей процес відбувається хаотично і дико. Кожен ліпить на свій будинок, все що почув від знайомих або прочитав у журналі чи в інтернеті. Зовсім не замислюючись над тим чи підходить це утеплення до ваших стін, чи варто вкривати тою чи іншою штукатуркою утеплювач, які вікна якісні, а які ні. Бо таке хаотичне утеплення може не покращити якість вашого життя, а навпаки зашкодити вам. З’явиться пліснява, збільшиться рівень вологості у приміщенні, відбудеться термічний перекіс у будівлі, що може призвести до тріщини у стінах. Для цього існують фахівці, які мають провести енергетичний аудит будинку та надати поради по якісному утепленню, саме таку послугу надає компанія ТМ Природна Енергія (n-energy.com.ua) та багато інших сертифікованих компаній.

ТМ Природна Енергія
Максим Брозінський
(067) 401 83 65
(044) 232 38 85