ТОП 5 виробників сонячних батарей 2016 року, за версією www.pv-tech.org.

Підводячи підсумки 2016 року, PVTech попередньо називає першу п’ятірку компаній – постачальників сонячних батарей, яка, як завжди, базується на сумарній кількості кінцевих поставок станом на 3 квартал 2016 року.

 

Рейтинг

2015

Рейтинг

2016

Компанія Виробничі поставки 2016 року
3 1 Jinko Solar 6.6 – 6.7 ГВт
1 2 Trina Solar 6.3 – 6.5 ГВт
2 3 Canadian Solar 5.073 – 5.173 ГВт
4 4 Ja Solar 4.9 – 5 ГВт
5 5 Hanwha Q CELLS 4.8 – 5 ГВт

 

На даний час всі ці компанії є учасниками ‘SiliconModuleSuperLeague’(SMSL) – групи, що налічує 6 найбільших постачальників сонячних батарей у світі, яка на сьогоднішній день випереджає всіх інших суперників.

Найменша кількість їхніх поставок - 1ГВт, в той час як найбільша становить – 3ГВт.

Завдяки зростанню виробничих потужностей та поставок продукції, ці компанії  надзвичайно випередили своїх суперників, котрі за кількістю поставок входять в топ-20, таким чином виправдовуючи свій статус лідерів.

Дійсно через такий відрив від інших, члени SMSL випереджають світові темпи зростання попиту на ринку, отримуючи постійну частку на ринку збуту протягом останніх кількох років, в той час як інші компанії або пішли на дно, або ледь тримаються на плаву через глобальні темпи зростання попиту.

Незважаючи на введення рейтингу SMSL та постійних викликів, на ринку фотовольтаїки особливих змін не відбувається майже протягом останніх 10 років – лідируючі позиції міцно утримують відомі компанія вже декілька років поспіль.

Проте, цей рік не відзначився гарними новинами для лідера рейтингу 2014-2015 років, Trina Solar. Адже компанія Jinko Solar, яка в 2015 році опинилась на 3 місці, обігнала TrinaSolar, зайнявши перше місце за виробництвом сонячних батарей.

В результаті попереднього огляду фінансових результатів третього кварталу, Jinko Solar забезпечував поставки, аби залишатися в діапазоні потужності від 6.6ГВт до 6.7ГВт, що перевершують поставки Trina Solar – які сягають від 6.3ГВт до 6.55ГВт.

Остаточний результати наведені JinkoSolar варті уваги, в зв'язку з тим, що різниця між найнижчим та найвищим всього лиш 100 МВт. Порівнюючи з початком 2016 року, коли потужність поставок відрізнялась на 500 МВт – такі числа були типовими для JinkoSolar в минулому.

Постійні читачі не повинні дивуватись, що JinkoSolar займає перше місце,  адже в кінці серпня ми вже відзначили, що компанія заявила про другу чверть, яка за кількістю поставок перевищить об’єми Trina Solar.

Цей рік був потужним для TrinaSolar, і кількість поставок відображає боротьбу за лідерство в першій половині року. Та очевидним є те, що динаміка JinkoSolar була більш значною, ніж в TrinaSolar, і спад попиту на китайських ринках в третій чверті значно вплинув на це.

В TrinaSolar поки що не заявили про нові цифри й не підтвердили попередні щодо останньої чверті. Компанії потрібно поставити близько 1,858 МВт аби досягнути найбільшого результату попереднього року, але навіть в цьому випадку вони «не дотягнуть» до результатів JinkoSolar.

Проте, що стосується Canadian Solar, виходячи з початкових результатів поставок, очевидно, що їм доведеться добряче постаратись, аби досягнути результатів Trina Solar чи Jinko Solar. Справді спостерігаються тенденції зниження їх поставок, через які, перебуваючи на другому місці в 2015, компанія наразі посідає лише третє місце.

Дуже щільно одна від одної знаходяться компанії JA Solarта и Hanwha QCELLS. Лише 100 МВт відділяє їх одна від одної.

Однакова кількість поставок відслідковується в обох компаніях в даній чверті, однак потрібно відзначити компанію Hanwha Q CELLS, котра утримує ті ж самі показники, що і в першій чверті цього року.

Зважаючи на динаміку цих трьох чвертей, здається можливим, що Hanwha Q CELLS обжене JA Solar, збільшивши кількість поставок в другій чверті, в той час як кількість поставок JA Solar знизилась в третій чверті.

Проте непередбачуваним моментом може стати новий член SMSL, компанія яка опинилась на п’ятому місці рейтингу - GCLSystemIntegrated (GCLSI).  Через концентровану увагу на китайському ринку збуту, потужні поставки та дохід, компанія «переслідує»  Hanwha Q CELLS.

Проте раптовий спад виробництва даних проектів в Китаї в третій чверті може покласти край спробам GCLSI обійти Hanwha Q CELLS. Аби відновити боротьбу за місце в рейтингу  GCLSI потребує значного попиту на продукцію в останній чверті.

Якщо ж цього не відбудеться, немає жодних гарантій для GCLSI навіть на 6 місце в топ-10. Основною причиною є те, що навіть з дещо зниженою потужністю (від 2.9МВт до 2.8МВт) компанія First Solar може опинитися на вищій позиції, випередивши свого конкурента.

 

Джерело (переклад) http://www.pv-tech.org/editors-blog/top-5-solar-module-manufacturers-in-2016