«НЕВІДВОРОТНІСТЬ» в галузі чистої енергії

Оскільки термін Барака Обами в Білому Домі майже закінчився, він заявив, що енергія вітру і сонця є ключовими у відчайдушній спробі створити джерела чистої енергії.

У статті для одного з найбільш престижних наукових журналів світу, Science, Обама оголосив про початок кампанії щодо захисту регулювання викидів парникових газів та боротьби зі зміною клімату, наперекір палким запереченням глобального потепління та планам відмовитись від Паризької згоди та Політики Чистої Енергії Дональда Трампа.

У статті Обама стверджував, що зменшення кількості парникових газів сприятиме економічному росту. Відразу після статті світ побачила петиція підписана більш ніж 600 колективними підприємствами та інвесторами, які також стверджують, що чиста енергія та низько вуглецева економіка (Політика Чистої Енергії) є перевагами для бізнесу.

Регулювання викидів парникових газів може «підвищити ефективність, виробництво та сприяти інноваціям», заявив Обама. В той час, як викиди вуглекислого газу в 2015 році зменшились на 9.5 % порівняно з 2008, економіка зросла більш ніж на 10 %. Не можна недооцінювати важливість цієї тенденції. Порушення зв’язку між викидами в енергетичному секторі та збільшенням економічного росту повинно поставити хрест на суперечці про те, що боротьба зі зміною клімату супроводжується низьким ростом економіки чи рівня життя.

Президент, що іде у відставку також заявив, що варто продовжити інвестування, потрібні для зменшення викидів парникових газів. У нещодавньому звіті, підготовленому колективом Трампа, виділили плани в енергетичній галузі, а саме зменшення фінансування у сфері регуляції кліматичних змін, й підтримка натомість сфери корисних копалин. Ще під час президентської кампанії Трамп публічно підтвердив свої наміри відмовитись від інвестицій у вище згадані галузі.

 «НЕВІДВОРОТНІСТЬ» в галузі чистої енергії

Результатом двох президентських термінів Обами став сплеск активності в природоохоронному законодавстві, а саме поява Політики Чистої Енергії й стрімке збільшення проектних масштабів джерел поновлюваної енергії.

«Галузь чистої енергії розширюється, зробив висновок Обама, і та тенденція, що існує в даній галузі, буде підтримана незважаючи на федеральну політику в найближчий період…Найновіші досягнення науки та економіки забезпечують цінну підказку, що може принести майбутнє, і в більшості випадків це майбутнє ніяким чином не залежить від рішень політики в найближчий період, особливо коли ці рішення стосуються боротьбі зі зміною клімату й економіки чистої енергії».

Він також наголосив на важливості дотримання Паризької згоди, підкресливши, що це стане перевагою не тільки для США, але й для світової спільноти в цілому. Проте Обама також додав, що Трамп має можливість «обирати свій власний курс» і його апарат правління не повинен дотримуватись ідентичної політики. Після телефонної розмови щодо енергетичної політики з новообраним президентом, Біл Гейтс заявив, що ініціатива та стимули в галузі поновлюваних джерел енергії зустрінуть менше підтримки за політики Трампа

Набувши популярності по всьому світу, динаміка розвитку чистої енергії не зменшиться навіть незважаючи на політику Трампа, Обама залишився впевненим.

Зростаючі економічні та наукові докази вселяють мені впевненість, що тенденції в секторі чистої енергії, котрі з’явились в період мого президентства,  не зникнуть; а економічні можливості, отримані нашою країною, будуть лише збільшуватись.

Президент також указав на збільшення інвестицій в сектор чистої енергії а також скорочення вартості за кожен кіловат сонячної та вітрової енергії.

Джерело: PV-tech.org